Starší žiaci:

TJ SLAVOJ Moravský Svätý Ján – PFK  Piešťany    5 : 1  / 3:0 /

Góly:  Ali Danihel ,  Gabo Štefek 2 , Paťo Kovár , Fero Nemec

Chalani odohrali ďalší pekný zápas a od začiatku až do konca sme kontrolovali

celý priebeh hry. Súpera sme pustili do hry na pár minút , iba na začiatku druhého

polčasu , keď  niektorí naši hráči prestali hrať to , čo sme si povedali v kabíne . Súper našu

nedisciplinovanosť využil a z pokutového kopu nám dal jediný a podotýkam

zbytočný gól. Gól sme inkasovali až za stavu 3:0 , takže nemal až taký vplyv na

ďalšie dianie na ihrisku. Prvý gól strelil  Ali Danihel , keď sa dostal k odrazenej lopte a

s prehľadom skóroval. Druhý gól padol po peknej krídelnej akcii , keď loptu potiahol Adam

Vrablic , jeho  center našiel na hranici pokutového územia Gaba Štefka  a ten krásnou strelou k tyči

zvýšil na 2:0. Tretí gól padol zasa po peknej krídelnej akcii z ľavej strany , keď

center od Adama Vrablica teraz našiel Fera Nemca  a ten tentoraz hlavou , prekonal

hosťujúceho brankára. Ako som už na začiatku písal začiatok druhého polčasu

nám vôbec nevyšiel a hostí sme na chvíľu postili do hry a dovolili sme im skórovať.

Po tomto góle sme sa troška spamätali a zatlačili sme súpera na jeho polovicu a

praktický sme ho až do konca zápasu do ničoho nepustili . Štvrtý gól pridal opäť Gabo

Štefek ,keď si  na jeho presnú strelu k tyči nemal brankár šancu ani siahnuť.

Piaty gól vypracoval Fabian Kuník , keď už jeho samostatný únik mohol skončiť

gólom , no Fabián videl lepšie postaveného Paťa Kovára a pripravil mu  stopercentnú „gólovku „ .

Veľmi pekná ukážka kolektívneho vnímania hry od Fabiána , ktorý sa pri  šanci neulakomil a ponúkol

ju spoluhráčovi . Chalani v tomto zápase predviedli pekné  akcie a pekné góly , no mali sme však v

zápase aj dosť hluchých minút , ktoré by lepší  súper mohol využil lepšie , ako ten dnešný . Je iba

škoda , že na chlapcov , ktorí hrajú  druhú najvyššiu súťaž na Slovensku a reprezentujú našu dedinu po celom

Slovensku aj v  zahraničí , chodí veľmi málo našich fanúšikov .

Mladší žiaci:

TJ SLAVOJ Moravský Svätý Ján – PFK  Piešťany    0 : 2   /0 : 2/

Aj takéto sú prehry. Hralo sa skoro celý čas na jednu bránku, bol to asi jeden z najlepších zápasov

nášho družstva. Prehra mrzí, ale výkon, srdce a kolektívny duch družstva  nám ukazuje, že sme sa

vybrali asi správnym smerom. Pravidelné tréningy, nasadenie každého hráča a bojovnosť v zápase

nám začína prinášať dobré ovocie. Chlapci ďakujeme za výkon, tréneri.  Mrzí nás však to, že v tomto

zápase nenastúpil ani jeden žiak z Moravského sv. Jána.

Tréner: Lipták Martin