30.09.2013 10:40

Starší žiaci:

FC SLOVAN Galanta - TJ SLAVOJ Moravský Svätý  1 : 2   /1:2/

Góly: Ali Danihel , Fabian Kuník

Dnešný zápas mohol  kľudne skončiť 3:7, keby naši a domáci strelci mali viac pokoja a šťastia. Do polčasu sme moli viesť 4:1, no polčas bol v náš prospech iba 2:1, keď prvý gól  sme inkasovali po hrubej chybe nášho obráncu, dve minúty pred koncom prvého polčasu.  Prvý gól padol po peknej strele Gaba Štefka, ktorú domáci brankár iba s námahou vyrazil pred Aliho Danihela a ten taktiež peknou strelou otvoril skóre. Po tomto góle sme kopali viac  rohových kopov po sebe, ale z jedného sme nestrelili gól, keď sme netrafili prázdnu bránu ani  dvoch krokov. Druhý gól strelil Fabián Kuník, keď sa ujala až jeho tretia gólová šanca. Gól padol po parádnom centre Gaba Štefka a zakončenie „ala“ Ibrahimovič a gól stál naozaj za to. V týchto minútach sme mali hru v rukách, ale ďalší gól sme nemohli streliť. Súper vyrážal do nebezpečných  protiútokov a po jednom z nich sme inkasovali gól do kabíny.  Druhý polčas bol obrazom toho prvého, keď sme kontrolovali hru a zahadzovali šancu za šancou a tým dávali domácim a hlavne veľmi slabému rozhodcovi šancu na vyrovnanie. V rozmedzí šiestich minút sme kopali päť rohov po sebe, ale z jedného sme nedokázali  skórovať. Bolo asi desať minút do konca keď rozhodca prehliadol asi metrové postavenie mimo hry a po zakončení si ešte vymyslel rohový kop, z ktorého nám súper mohol streliť vyrovnávajúci gól, no proti bol náš brankár Maťo Hrica, ktorý fantastickým zákrokom  zabránil istému gólu. Po tejto šanci mali domáci ešte jednu šancu na vyrovnanie, no opäť nás podržal Maťo Hrica. Chlapcom musíme poďakovať za bojovnosť a predvedenú hru, keď sa rehabilitovali za posledný výkon zo Zlatými Moravcami a dnes odohrali veľmi kvalitný zápas.