Starší žiaci "vybuchli" v zápase jesene

11.11.2013 19:15

Starší žiaci:

FK BANÍK Horná Nitra  - TJ SLAVOJ Moravský Svätý Ján  6 : 0   /3:0/

Na zápas do Hornej Nitry sme cestovali s odhodlaním čo najviac potrápiť ašpiranta na postup. Preto sme vycestovali už v sobotu , aby sa chalani poriadne vyspali a predviedli čo najlepší výkon. Chalani boli sebavedomí a zdravo nabudení.  Začiatok zápasu resp. prvých pätnásť   minút bolo podľa našich predstáv , keď už v druhej minúte išiel po zaváhaní domáceho stopéra sám na bránu Ali Danihel , no jeho strelu ešte zblokoval obranca a odrazená lopta sa dostala priamo pred prázdnu bránu a Dominika Stanického no tomu sa lopta  v poslednej chvíli zošmykla a Domino prázdnu bránu minul . Domácich sme prvých sedem osem minút nepustili na našu polovicu.  No už prvá návšteva pred našou bránou znamenala gól v našej sieti , keď si domáci útočník pomerne jednoducho poradil s našim obrancom a presnou strelou k tyči otvoril skóre. Po tomto góle sa začali diať pre nás doteraz nepochopiteľné veci , keď sme prestali hrať to čím sme doteraz porážali ostatné mužstvá . Súper začal hrať to čo sme si povedali , že budem hrať my. Bol agresívny v osobných súbojoch umne kombinoval a bol v neustálom pohybe, čo nám  robilo veľké problémy. Druhý gól bol zasa z kategórie smolných, keď  nie príliš prudkú strelu Maťo vyrazil priamo pred domáceho útočníka a ten ju z prvej poslal do našej siete. Stále to ešte nevyzeralo na uterák , a keby David Vavřík premenil svoju gólovú šancu mohlo to byť o niečom inom . No namiesto toho , aby sme sa dotiahli na rozdiel jedného gólu , tak sme inkasovali tretí gól po školáckej chybe nášho hráča ,iba minútu pred polčasom. Myslím si , že tretí gól bol zlomový pre ostatný priebeh zápasu. Druhá polovica bola ešte horšia ako prvá , keď nám nevyšlo absolútne nič do čoho sme kopli a o góloch aké sme inkasovali nebudem ani hovoriť , lebo boli s kategórie okresnej súťaže. No na všetku tú biedu čo sme predviedli , sme si vypracovali v celom zápase štyri čisté gólové šance , no dnes nás okrem bojovnosti opustilo aj futbalové šťastie , ktoré je v týchto zápasoch veľmi potrebné.  Stále  nedokážeme pochopiť tento náš výpadok , lebo chalani sa tento zápas veľmi tešili a v kabíne panovalo zdravé sebavedomie. Dúfam  iba , že chalani sa s tejto studenej sprchy skoro spamätajú a hlavne poučia.

Mladší žiaci:

FK BANÍK Horná Nitra  - TJ SLAVOJ Moravský Svätý Ján  3 : 0   /1:0/

Do zápasu sme nastúpili nebojácne s taktikou prísnej osobnej obrany. Toto sme ešte nehrali , ale bolo to veľmi účinné. Do polčasu sme prehrávali iba 1:0. A to už v prvej minúte Kevin chytil pokutový kop. Chlapci hrali veľmi zodpovedne bojovali a potvrdili vzrastajúcu kvalitu ich hry. Konečný výsledok bol síce 3:0 pre domácí tím, ale o výsledok sa srachovali až do posledných chvíl zápasu. Prehrali sme, vysokofavorizovaného súpera sme prekvapili svojou dobrou hrou,  a po zápase našim chlapcom zatlieskali na tribúne aj početná skupina prekvapených  fanúšikov domácich. Celkovo hodnotím záver sezóny za úspešný, naša hra začína mať jasné smerovanie, v dvoch troch zápasoch nám chýbalo trochu športového šťastia a možnože práve naše zápasy s mužstvami na čele tabuľky by to poradie  zamiešali. Celú sezónu chlapci hrali na čo momentálne mali, bol aj jeden výbuch v Šamoríne, veríme však že po dobrej zimnej príprave sa posunieme nielen výkonnosťou, ale aj v tabuľke na vyššie priečky ,tak ako som to chalanom slúbil.